Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

 

 

Yüksekokulumuz 7000' i geçen öğrencisiyle, 52'sı kadrolu ve 12'si de sektör temsilcilerinden oluşan 64 kişilik öğretim elemanlarıyla eğitim öğretime devam etmektedir. Yüksekokulumuz programlarında eğitim Dünya Bankası destekli, gelişmiş atölye ve laboratuvar ortamlarında, uygulamalarla yapılmaktadır. Yüksek nitelikli öğretim üyesi kadrosu ile uluslararası düzeyde eğitim-öğretim sunan, kurumsal kültürü güçlü, mezunları tercih edilen; aynı zamanda araştırma ve mesleki alanda ülke çapında en saygın ve tanınır meslek yüksekokulu olmak hedefi bulunan okulumuzda; birinci öğretimde 17 ve ikinci öğretimde 9 olmak üzere toplam 26 teknik program bulunmaktadır.

Meslek Yüksekokulumuz İngiltere merkezli EDEXCEL(Eğitimde mükemmellik) belgesine sahiptir. Üniversite sanayi işbirliği çerçevesinde bölgede bulunan sanayi kuruluşlarında öğrencilerin üretim teknolojilerinden yararlanmaları ve mesleki becerilerini geliştirmeleri sağlanmaktadır. Yüksekokulumuzun bölgede bulunan pek çok işletme ile öğrencilerin staj, teknik gezi, uygulamalı eğitim gibi konularda işbirliği protokolleri bulunmaktadır. Bugün sanayicilerimizin istediği nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanmasında, mezun öğrencilerimiz özellikle tercih edilmektedir.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, 1992-1993 eğitim-öğretim yılından bu yana Değirmenaltı Mevkii'ndeki ana yerleşkede, 8000 metrekare kapalı alana sahip iki binada hizmet vermektedir. Öğrencilerimiz, kampüs içerisindeki tüm imkanlardan yararlanma imkanına sahiptir. Üniversitemizin sportif ve sosyal faaliyetler için yapılmış kapalı spor salonu, yüzme havuzu, fitnes salonu gibi ünitelerden oluşan tesislere ulaşım çok kolaydır. Meslek Yüksekokulumuz kampüsteki merkezi öğrenci yemekhanesi ve Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü’nün yurtlarına çok yakın mesafede (100-150 metre) yer almaktadır. Ayrıca, yakın çevrede pek çok sayıda özel yurtların bulunması nedeniyle öğrencilerimiz konaklama sorunu yaşamamaktadırlar.

 

 

Prof.Dr.Bilal BİLGİN

Müdür