Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

 

 

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu 3360 öğrencisiyle, 57’si kadrolu akademik personeli olmak üzere toplamda 71 personel ile eğitim-öğretime devam etmektedir. Yüksekokulumuz programlarında eğitim Dünya Bankası destekli, gelişmiş atölye ve laboratuvar ortamlarında, uygulamalarla yapılmaktadır. Yüksek nitelikli öğretim elemanı kadrosu ile uluslararası düzeyde eğitim-öğretim sunan, kurumsal kültürü güçlü, mezunları tercih edilen; aynı zamanda araştırma ve mesleki alanda ülke çapında en saygın ve tanınır meslek yüksekokulu olmak hedefi bulunmaktadır.  Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu 10 Bölümün, I. Öğretimde 20 Program ve II. Öğretimde 2 Program olmak üzere toplam 22 program ile eğitim-öğretime devam etmektedir.

 

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu İngiltere merkezli EDEXCEL (Eğitimde mükemmellik) belgesine ile ISO 9001: 2015 kalite sertifikasına sahiptir. Üniversite sanayi işbirliği çerçevesinde bölgede bulunan sanayi kuruluşlarında öğrencilerin üretim teknolojilerinden yararlanmaları ve mesleki becerilerini geliştirmeleri sağlanmaktadır. Yüksekokulumuzun bölgede bulunan pek çok işletme ile öğrencilerin staj, teknik gezi, uygulamalı eğitim gibi konularda işbirliği protokolleri bulunmaktadır. Bugün sanayicilerimizin istediği nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanmasında, mezun öğrencilerimiz özellikle tercih edilmektedir.

 

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, 1992-1993 eğitim-öğretim yılından bu yana Değirmenaltı Mevkii'ndeki ana yerleşkede hizmet vermektedir. Öğrencilerimiz, kampüs içerisindeki tüm imkânlardan yararlanma imkânına sahiptir. Üniversitemizin sportif ve sosyal faaliyetler için yapılmış kapalı spor salonu, yüzme havuzu, fitnes salonu gibi ünitelerden oluşan tesislere ulaşım çok kolaydır. Meslek Yüksekokulumuz kampüsteki merkezi öğrenci yemekhanesi ve Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü’nün yurtlarına çok yakın mesafede (100-150 metre) yer almaktadır. Ayrıca, yakın çevrede pek çok sayıda özel yurtların bulunması nedeniyle öğrencilerimiz konaklama sorunu yaşamamaktadırlar.