Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu
2013-05-28

Proje Günlerimiz Büyük İlgi GördüÜniversitemiz Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından Üniversitemizde ilk olarak düzenlenen  “Proje Günleri” Rektörlük Binası Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Proje Günleri açılışına Vali Yardımcısı Zeki Kaya, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Kurultay, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet İstanbulluoğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Aslan Özen, öğretim görevlileri ile öğrenciler katıldı.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İsmail Yılmaz, konuşmasında “Yüksekokulumuz sahip olduğu program ve öğrenci sayısıyla üniversitemizin en yoğun birimi niteliğindedir. Öğrencilerimizin bahar yarıyılında hazırladıkları projeleri bir araya getirerek sizlerin takdirlerine sunuyoruz. Bu düzenlediğimiz “Proje Günleri” Üniversitemizde bu anlamda yapılan ilk organizasyondur.  Bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Bu yıl birincisi gerçekleştirilen proje günlerinde birbirinden farklı ilginç projeler yer aldı. Standları gezenlere, projeler hakkında öğrenciler ve akademisyenler tarafından bilgi verildi.

Proje günleri standları açılış günü öğle saatlerinde Vali Ali Yerlikaya ve açılışta Yurtdışında olduğundan dolayı bulunamayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek tarafından da ziyaret edildi.

Sergide ayrıca katılımcılara, Gıda teknolojisi programı tarafından üretimi yapılan çeşitli unlu mamüller, çeşitli yiyecekler ikram edildi.